Ten weekend upłynął  w Małopolsce pod znakiem  dużej akcji szczepiennej „Szczepimy się od Giewontu po Pustynię Błędowską”. A wszystko w ramach Narodowego Programu Szczepień‼️

W czterech miejscach województwa małopolskiego: na Pustyni Błędowskiej, w Szczawnicy, w Krynicy Zdrój oraz w Zakopanem wystartowały mobilne punkty szczepień przeciw COVID-19.  Zarówno w Krynicy Zdrój jak i Szczawnicy w kolejce do czepienia od samego rana ustawiło się kilkadziesiąt osób‼️

Senator Wiktor Durlak wspólnie z Łukaszem Kmitą – Wojewodą małopolskim,  burmistrzem Krynicy Piotrem Rybą, burmistrzem  Szczawnicy  Grzegorzem Niezgodą, dyrektorem szpitala Sławomirem Kmakiem oraz szefami służb mundurowych i inspekcji sanitarnych zachęcali do wzięcia udziału w akcji „Szczepimy się od Giewontu po Pustynie Błędowską”.

Aby przyjąć szczepionkę, wystarczy przyjść z dowodem osobistym i zaczekać na swoją kolej bez wcześniejszego zapisywania się na konkretny termin czy godzinę.

Co ważne, tak jak w działających już punktach szczepień, również w  punktach plenerowych obecne są zespoły kadry medycznej, które zajmują się pacjentami zgodnie ze wszystkimi obowiązującymi standardami i procedurami.

Na wszystkich chętnych którzy zdecydowali się zaszczepić czekało mnóstwo atrakcji m.in. pokazy wojskowe, pokazy grupy poszukiwawczej z psami ratownikami oraz pokazy wysokościowe strażaków. Można było zobaczyć najnowszy sprzęt policyjny, stoiska Sanepidu oraz Lasów Państwowych i wiele innych.

„Szczepimy się od Giewontu po Pustynię Błędowską”„Szczepimy się od Giewontu po Pustynię Błędowską”
@