Dziś w Marcinkowicach (gm. Chełmiec) odbyło się spotkanie, na którym podpisana została umowa potwierdzająca przyznanie dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych na realizację inwestycji drogowych.

Oprócz wojewody, w spotkaniu uczestniczyli senator Wiktor Durlak, posłowie Patryk Wicher i Jan Duda, a także starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski.

 „ Do powiatu nowosądeckiego i wszystkich gmin z obszaru tego powiatu w obecnej transzy, w ramach trzeciego naboru, wpłynęło ponad 25 mln złotych wymiernego wsparcia. Środki te pozwolą poprawić bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg i komfort przemieszczania się – mówił wojewoda małopolski Piotr Ćwik, zapewniając, że program będzie realizowany ”

W trakcie spotkanie w Marcinkowicach wojewoda małopolski Piotr Ćwik i starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski podpisali umowy na wykonanie dwóch zadań, które realizowane będą przez powiat nowosądecki. Dotyczą one remontu dróg powiatowych o długości ponad 7,7 km i 4,1 km. Wartość dofinansowania wynosi odpowiednio przeszło 8,1 mln i 5,1 mln złotych.

Również dziś, na terenie gminy Korzenna, w miejscowości Lipnica Wielka, odbyło się spotkanie, na którym rozmawiano na temat wsparcia dla małopolskich przedsiębiorców w ramach Tarczy Antykryzysowej stworzonej przez rząd premiera Mateusza Morawickiego. Gospodarzem spotkania była firma stolarska Drwalnik.

 „ Rząd prawa i sprawiedliwości cały czas zmaga się z pandemią Koronawirusa i był jednym z pierwszych rządów w Europie, który podjął energiczne i słuszne działania zarówno na płaszczyźnie medycznej jak i ekonomicznej – W powiecie Nowosądeckim na dzień dzisiejszy z samej Tarczy Finansowej, która wchodzi w skład Tarczy Antykryzysowej jest przyznane dla Przedsiębiorców zarówno małych jak i dużych ponad 200 ml zł, również w mieście Nowy Sącz ok 200 ml. –  Podkreślił obecny na spotkaniu Senator RP Wiktor Durlak. Rząd Prawa i Sprawiedliwości od początku wspierał, wspiera i będzie wspierał przedsiębiorców, również takich, u jakich dzisiaj gościmy w Lipnicy Wielkiej

Źródło: Małopolski Urząd Wojewódzki

Inwestycje drogowe, oraz pomoc dla firm z Małopolski i SądecczyznyInwestycje drogowe, oraz pomoc dla firm z Małopolski i Sądecczyzny
@