18 listopada br. w Krynicy- Zdroju TAURON oddał do dyspozycji służb medycznych tymczasowy szpital dla chorych na COVID-19. Zmodernizowany i zaopatrzony w sprzęt medyczny szpital, będzie służył mieszkańcom południowej Małopolski. To pierwsza placówka medyczna na południu kraju powstała w ramach strategii rządu zakładającej budowę szpitali tymczasowych w każdym województwie.

W oficjalnym oddaniu do użytku tymczasowego szpitala covidowego w Krynicy udział wzięli m.in. senator Wiktor Durlak, wojewoda małopolski Łukasz Kmita, sekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej Wojciech Skurkiewicz oraz podsekretarz stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych Zbigniew Gryglas.

W placówce przygotowano 168 łóżek dla chorych, zainstalowano nowy system zapewniający dostęp do tlenu oraz zaopatrzono placówkę w nowoczesny sprzęt medyczny. Pacjenci będą leczeni w salach 1, 2 i 3-osobowych z łazienkami.

Szpital został zlokalizowany w 20. Wojskowym Szpitalu Uzdrowiskowo-Rehabilitacyjnym, będzie on podlegał szpitalowi  im. Jana Dietla w Krynicy-Zdroju, który będzie w nim prowadzić leczenie pacjentów.

Tymczasowy szpital dla chorych na COVID-19 w Krynicy-ZdrójTymczasowy szpital dla chorych na COVID-19 w Krynicy-Zdrój
@