W dniach 17-21 lutego 2021 w Ptaszkowej odbyły się zawody Pucharu Europy World Para Nordic Skiing oraz Mistrzostwa Polski dla Osób Niepełnosprawnych. Podczas zawodów rozegrano łącznie dwa biegi: techniką klasyczną oraz dowolną – na krótkim i długim dystansie, z podziałem na obie płci.

Organizatorami wydarzenia była Federacja World Para Nordic Skiing, Polski Związek Sportu Niepełnosprawnych START oraz Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Grybowie. Impreza odbyła się pod patronatem Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego.

Wśród uczestników wydarzenia nie zabrakło parlamentarzystów i władz samorządowych. Senator Wiktor Durlak złożył gratulacje zwycięzcom zawodów oraz wręczył medale i pamiątkowe statuetki. Na zakończenie podziękował wszystkim uczestnikom, organizatorom i działaczom, którzy przyczyniają się do organizacji podobnych zawodów, a także promowania i rozpowszechniania idei sportu dla osób niepełnosprawnych.

Puchar Europy oraz Mistrzostwa Polski dla Osób Niepełnosprawnych w Ptaszkowej.Puchar Europy oraz Mistrzostwa Polski dla Osób Niepełnosprawnych w Ptaszkowej.
@