W trakcie ferii zimowych, dzieci i młodzież z terenu miasta i gminy Grybów wzięły udział w obozie narciarsko-snowboardowym w Tyliczu. Pod okiem wykwalifikowanych instruktorów, na stoku Tylicz Master-Ski uczestnicy obozu doskonalili swoje umiejętności jazdy na nartach.

Na zakończenie obozu, wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale, które wręczyli senator Wiktor Durlak oraz burmistrz Grybowa Paweł Fyda.

W trakcie swojego wstąpienia senator Wiktor Durlak pogratulował wszystkim uczestnikom obozu ukończenia zajęć oraz zdobytych umiejętności. Zachęcał również zebranych do skorzystania z programu Ministerstwa Sportu i Turystyki – Sport dla Wszystkich.

Minister Sportu i Turystyki ogłosił nabór wniosków na realizację w 2022 roku programu Sport dla Wszystkich. Budżet na tegoroczną edycję programu jest najwyższy w historii i wynosi 60,5 miliona złotych. To o ponad 36 mln zł więcej w stosunku do oferty z ubiegłego roku. Chcemy bardzo mocno promować aktywności popularyzujące uprawianie sportu i jego pozytywnego wpływu na zdrowie. W ramach Programu można ubiegać się między innymi o dofinansowanie konferencji czy publikacji specjalistycznych upowszechniających aktywny model spędzania wolnego czasu. Nie ograniczamy, więc naszej oferty do finansowania wyłącznie zajęć sportowych, ale równie mocno wspieramy wszystkie wartościowe narzędzia przyczyniające się do promowania aktywności sportowej Polaków”.

Obóz narciarsko- snowboardowy” na Stoku Tylicz Master-Ski.Obóz narciarsko- snowboardowy” na Stoku Tylicz Master-Ski.
@