4 września, na Hali Łabowskiej odbyła się uroczystość patriotyczna połączona z Mszą św. w intencji księdza kapelana Władysława Gurgacza i Żołnierzy PPAN🇵🇱 W tym roku mszy świętej przewodniczył biskup pomocniczy Archidiecezji Krakowskiej Robert Chrząszcz.
Co roku na Halę Łabowską w pierwszą sobotę września, przyjeżdża kilkaset osób, nie tylko z Sądecczyzny, ale także innych regionów kraju by uczestniczyć w nabożeństwie. Msze św. regularnie odbywają się w tym miejscu od 1998 roku. Organizatorem uroczystości jest Wójt Gminy Łabowa Marta Słaby oraz Fundacja „Osądź mnie, Boże”
W uroczystościach wzięli udział:
Wiktor Durlak – Senator RP, Włodzimierz Bernacki – Senator RP , oraz Posłowie RP Arkadiusz Mularczyk, Jan Duda – Poseł na Sejm RP, Patryk Wicher, Barbara Bartuś – Poseł na Sejm RP, Anna Paluch – Poseł na Sejm RP, Antoni Macierewicz,
samorządowcy oraz przedstawiciele różnych instytucji państwowych.
🇵🇱

Ks. Władysław Gurgacz (1914-1949) był kapelanem oddziału partyzanckiego PPAN, działającego na Sądecczyźnie w latach 1947-1949. Partyzanci mieli kryjówki w Beskidzie Sądeckim, a jeden z obozów leśnych znajdował się w okolicach Hali Łabowskiej. Ks. Gurgacza aresztowano w Krakowie w lipcu 1949. W pokazowym procesie został skazany na karę śmierci. Wyrok wykonano 14 września 1949 r. w więzieniu Montelupich.

Szczątki ks. Władysława Gurgacza zostały odnalezione w październiku 2018 r. podczas prac ekshumacyjnych prowadzonych przez IPN na cmentarzu Rakowickim w Krakowie. Pogrzeb kapłana po 72 latach po jego męczeńskiej śmierci odbędzie się w święto Podwyższenia Krzyża Świętego 14 września o godz. 11 w Bazylice Mariackiej i na cmentarzu Rakowickim w Krakowie.

Na Hali Łabowskiej uczczono pamięć ks. Władysława Gurgacza i żołnierzy PPANNa Hali Łabowskiej uczczono pamięć ks. Władysława Gurgacza i żołnierzy PPAN
@