W dniach 1-3 września w Krynicy-Zdroju odbywa się międzynarodowa konferencja CYBERSEC CEE Regions&Cities. Przez trzy dni uczestnicy konferencji rozmawiali na temat lokalnych, regionalnych, a także globalnych wyzwań związanych z cyberbezpieczeństwem, transformacją cyfrową, obronnością czy energetyką. W programie zaplanowano m.in. 60 wystąpień, paneli i dyskusji na czterech scenach z udziałem kilkuset osób on-site i on-line.

W kierunku cyfrowego świata opartego na wartościach – to główne przesłanie tego wydarzenia.  Jak wskazują autorzy konferencji cyberbezpieczeństwo i odporność cyfrowa Europy zależy od zaangażowania jej regionów i miast, a także od realnego partnerstwa publiczno-prywatnego.

Senator Wiktor Durlak wziął udział w drugim dniu konferencji. Uczestniczył m.in. w panelu „Europejski Zielony Ład – cele i wyzwania, jak je włączyć do regionalnej polityki klimatycznej?”. W trakcie dyskusji dotyczącej zielonego ładu głos zabrali m.in. Janusz Wojciechowski – komisarza do spraw rolnictwa EU oraz senator Jerzy Chróścikowski – przewodniczący senackiej Komisji Rolnictwa.

Senator Wiktor Durlak wysłuchał również dyskusji podczas panelu „Najnowsze technologie w gospodarce leśnej”, w którym głos zabrali m.in. Józef Kubica – p.o Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych oraz Sekretarz stanu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska, Pełnomocnik Rządu ds. Leśnictwa i Łowiectwa – Edward Siarka.

Ostatniego dnia konferencji gościem honorowym wydarzenia był prezydent Andrzej Duda, który wziął udział w sesji plenarnej oraz dwóch zamkniętych spotkaniach poświęconych edukacji i cyberbezpieczeństwu.

Konferencja CYBERSEC CEE Regions & Cities w Krynicy ZdrojuKonferencja CYBERSEC CEE Regions & Cities w Krynicy Zdroju
@