Majówka w Regietowie

Date : 23 maja 2021

To już wieloletnia tradycja, że pod koniec maja, na terenie Stadniny Koni Huculskich „Gładyszów”  odbywa się wielka impreza plenerowa promująca hodowlę konia huculskiego, malownicze tereny Beskidu Niskiego oraz dorobek kulturalny Łemków i Pogórzan czyli „Majówka w Regietowie”.

Każdego roku, Regietów gości zarówno hodowców, jak i miłośników koni huculskich. Przez dwa dni najlepsze konie i ich opiekunowie zmagają się w zawodach na ścieżce huculskiej, w skokach przez przeszkody i w konkursie powożenia. Majówka jest również jedną z tegorocznych eliminacji do IV Mistrzostw Polski Koni Rasy Huculskiej, które odbędą się we wrześniu, również na terenie Stadniny Koni Huculskich Gładyszów w Regietowie.

Impreza jest także doskonałą okazją do spędzenia wolnego czasu z rodziną. W ciągu dwóch dni obserwować można nie tylko zmagania wspaniałych koni i jeźdźców ale również m.in. podziwiać wyroby rękodzieła ludowego czy pokazy zanikających zawodów. Organizatorzy przygotowali także wiele atrakcji dla najmłodszych.

Niestety, ze względu na ograniczenia związane z pandemią, w tym roku organizatorzy musieli zrezygnować z części artystycznej, która zawsze towarzyszyła Majówce w Regietowie.

Majówka w RegietowieMajówka w Regietowie
@