Wieloletnia działalność Orkiestry Dętej oraz Chóru Parafialnego w Ptaszkowej już na stałe wpisała się w lokalną tradycję i kulturę. Zarówno Orkiestra jak i Chór od wielu lat swoimi występami  uświetniają uroczystości gminne, religijne patriotyczne i rozrywkowe na terenie gm. Grybów. W tym roku przypada 100-lecie istnienia Orkiestry Dętej oraz 25-lecie postania chóru parafialnego w Ptaszkowej.

Z tej okazji, w niedzielę, odbyły się uroczyste obchody jubileuszy, które rozpoczęły się mszą świętą  w kościele parafialnym w Ptaszkowej. Po uroczystej mszy, senator Wiktor Durlak, w imieniu wiceprezesa Rady Ministrów, ministra kultury i dziedzictwa narodowego, prof.  Piotra Glińskiego wręczył odznakę honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej” panu Stanisławowi Królowi -wieloletniemu nauczycielowi muzyki i kapelmistrzowi orkiestry dętej, dyrygentowi chóru oraz założycielowi lokalnych zespołów – za działalność na rzecz krzewienia kultury, muzyki – zarówno klasycznej jak i ludowej – wśród młodzieży.

Następnie wszyscy uczestnicy uroczystych obchodów jubileuszowych mieli okazję wysłuchać koncertu Orkiestry Dętej oraz występu Chóru Parafialnego. W uroczystościach udział wzięli przedstawiciele lokalnych samorządów oraz mieszkańcy gm. Grybów.

100-lecie istnienia Orkiestry Dętej oraz 25-lecie postania chóru parafialnego w Ptaszkowej100-lecie istnienia Orkiestry Dętej oraz 25-lecie postania chóru parafialnego w Ptaszkowej
@