3 września odbyły się uroczystości upamiętniające żołnierzy Polskiej Podziemnej Armii Niepodległościowców Oddziału „Żandarmeria” oraz księdza Władysława Gurgacza.

Na Hali Łabowskiej po raz 24 odbyła się  uroczystość patriotyczna połączona z Mszą św. w intencji księdza kapelana Władysława Gurgacza i Żołnierzy PPAN🇵🇱 W tym roku mszy świętej  przewodniczył ks. Zbigniew Kras, kapelan Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, zaś homilię wygłosił ks. Henryk Michalak. Po nabożeństwie odbył się Apel poległych i uroczyste złożenie wiązanek pod pomnikiem bohaterskiego kapłana i partyzantów PPAN. Co roku na Halę Łabowską w pierwszą sobotę września,  przyjeżdża kilkaset osób, nie tylko z Sądecczyzny, ale także innych regionów kraju by uczestniczyć w nabożeństwie i oddać hołd bohaterom, którzy poświęcili swoje życie, za wolną i niepodległą Ojczyznę.

Uroczystości upamiętniające żołnierzy PPA Niepodległościowców Oddziału „Żandarmeria”Uroczystości upamiętniające żołnierzy PPA Niepodległościowców Oddziału „Żandarmeria”
@